Przejdź do głównej zawartości

5 powodów, dla których warto zostać fryzjerem


Od kilku lat zaobserwować można, coraz prężniej i dynamiczniej rozwijające się usługi fryzjerskie. W każdej gazecie z ogłoszeniami, odnaleźć możemy wiele ofert pracy dla fryzjerów nawet tych bez doświadczenia zawodowego. „Zatrudnię fryzjera/fryzjerkę”, „Praca dla fryzjera” czy „Stała, dobra pensja dla fryzjerki” to obecnie najczęściej spotykane anonse w dziale praca. Czy rzeczywiście warto wykonywać ten zawód i dlaczego?

Popularność

Fryzjerstwo od wielu pokoleń cieszyło się popularnością. Oczywiście raz mniejszą a raz większą jednak zawsze było usługą z jakiej ludzie korzystali. Obecnie fryzjerstwo odnotowuje swój „ boom”. Społeczeństwo zachęcone programami w Tv czy globalnej sieci, dba o swój wizerunek zewnętrzny i chętnie korzysta w tym celu także z usług fryzjera. Zastanówmy się jednak dlaczego warto zostać profesjonalnym stylistą fryzur i jakie są korzyści z wykonywania takiej pracy?

Brak stresów

Fryzjer nie musi się martwić rywalizacją o lepsze stanowisko w pracy. Podobnie sprawa kształtuje się z brakiem etatu. Oferty pracy dla fryzjera będą zawsze, tak jak i zawsze ludzie będą korzystać z jego usług. Również wygodną opcją w tej branży jest możliwość wyboru. Dobry fryzjer może pracować dla salonu fryzjerskiego ale też może samodzielnie przyjmować klientów, prowadząc własną działalność gospodarczą.

Wysokie zarobki

Będąc profesjonalistą cieszącym się uznaniem klientów, fryzjer w dużym mieście może zarobić aż do 12-u tysięcy miesięcznie! Salony fryzjerskie nie oszczędzają na pensjach dla specjalistów w tej dziedzinie. Dobry fryzjer zawsze będzie ceniony na rynku pracy i nigdy nie będzie się musiał martwić niską pensją.

Kursy i szkolenia

Zawód fryzjera wymaga ciągłego dokształcania się. Na rynku pojawiają się nowe kosmetyki oraz trendy w koloryzacji i strzyżeniach. Salony fryzjerskie oferują kursy a także szkolenia dotyczące nowych stylów w czesaniu włosów. Na takie kursy fryzjerskie często właściciele salonów, wysyłają swoich pracowników. Fryzjerzy mają zatem okazję poznawać nowe trendy oraz techniki wykonywania swojej pracy.

Atmosfera pracy

Fryzjer na co dzień otacza się wieloma osobami. Ma również dobry kontakt ze swoimi klientami przez co budowane są relacje przyjacielskie. Zaufany fryzjer jest nie tylko stylistą fryzur. Jest również osobą z którą zawsze klient może porozmawiać w trakcie wykonywania usługi fryzjerskiej. Atmosfera w salonie fryzjerskim zawsze jest miła, przyjemna i zachęcająca klienta do ponownych odwiedzin.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy można zostać fryzjerem bez szkoły?

Znalezienie zawodu, który będziemy wykonywać z przyjemnością to najprostszy sposób na udaną i satysfakcjonującą karierę. Niestety, często na etapie wyboru drogi kształcenia nie do końca wiemy co chcielibyśmy robić. Czy oznacza to, że zmarnowaliśmy swoją szansę? Na szczęście, niekoniecznie. Doskonale widać to na przykładzie fryzjerstwa. Zawód fryzjera cieszy się coraz większą popularnością. Możliwość pracy z klientami, satysfakcja gdy uda nam się wywołać uśmiech na twarzy osoby całkowicie odmienionej nową fryzurą, ciągłe możliwości rozwoju i wdrażania kreatywnych pomysłów - to tylko niektóre z zalet tego zawodu. Co jednak w sytuacji, w której nie ukończyliśmy szkoły fryzjerskiej a teraz, po latach marzymy o pracy w tym zawodzie? Czasu oczywiście cofnąć się nie da, na szczęście wciąż mamy szansę stać się dobrymi i cenionymi fryzjerami, którzy potrafią zadbać o swoich klientów. Jak to możliwe?
Wielki potencjał kursów fryzjerskich Rozwiązaniem są kursy fryzjerskie od JLD. Uczestnictwo…

Kurs fryzjerski - gdzie zrobić w roku 2017?

Każda osoba, która chce realizować się zawodowo i odnosić sukcesy musi dbać o swój rozwój i zdobywanie nowych kwalifikacji. Dotyczy to również fryzjerów. Musimy bowiem mieć świadomość zmieniających się trendów dotyczących fryzur, a także stale poszerzających się wachlarzy możliwości koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji włosów. Warto więc uczęszczać na kursy, które pozwolą nam na wykonywanie zawodu i poszerzenie swojej wiedzy. Pytanie brzmi: gdzie najlepiej zrobić to w 2017 roku?

Poszukując kursów fryzjerskich, nie sposób nie zauważyć, że jest ich naprawdę sporo. Niestety, nie wszystkie z nich są tak samo wartościowe. Często kursy przeprowadzane są przez osoby, które same nie zajmują się branżą fryzjerską lub mają przestarzałe informacje dotyczące trendów w strzyżeniu, koloryzacji czy pielęgnacji włosów. Uczestnictwo w takim kursie może sprawić, że zaszkodzimy sobie i swoim klientom. Lepiej więc ich unikać
Kurs fryzjerski - na co warto zwrócić uwagę? Jeśli bierzemy pod uwagę uczestn…